ekologiczne kotły C.O.

BatGaz PRO

Bat Gaz PRO 

eco design 5 klasa 5 lat gwarancji - Batgaz blacha 6,8 mm - Batgaz


  ruszt zeliwny

Kocioł Bat-Gaz PRO
 • Zakres mocy: 15kW, 30kW
 • Materiał wymiennika: atestowana stal kotłowa o  grubości 6-8mm
 • Sprawność: ~ <89%
 • Przyłącze kominowe: Czopuch prosty (wyposażenie standardowe), łamany pod kątem: 45°, 90° w lewo lub prawo, lub redukcja na okrągły
 • Wersje kotła: wyczystka z prawej strony (drzwiczki otwierane na lewo) lub z lewej strony (drzwiczki otwierane na prawo)
 • Wyposażenie standardowe: Miarkownik ciągu, Ruszt ruchomy, szuflada popielnicowa, komplet narzędzi do obsługi kotła
 • Paliwa: węgiel kamienny sortymentu orzech

OPIS:

Kocioł dolnego spalania spełniający wymogi Normy PN-EN 303–5:2012 i Ekodesign.
Paliwo spalane jest  współprądowo w dolnej części paleniska, powoduje to zredukowanie występowania szkodliwych związków. W celu zapewniania jeszcze większej sprawności i zmniejszenia emisji, kocioł posiada palnik z betonu ogniotrwałego i cegły szamotowej sprzyja to dopaleniu szkodliwych substancji lotnych. Konstrukcja posiada  regulowany dopływ powietrza wtórnego koniecznego do zapewnienia prawidłowego procesu spalania oraz klapkę krótkiego obiegu przeznaczoną do rozpalania w palenisku.

 

Zastosowanie pionowych wymienników ciepła zmniejsza opór spalin, strumień spalin jest równoległy do  powierzchni blachy, powoduje to zmniejszenie zanieczyszczeń na wymienniku ciepła które mają wpływ na sprawność kotła. Zastosowano ruszt żeliwnych sprzyjający wysokiej temperaturze w palenisku. Dzięki ruchomym rusztom możliwe jest udrożnianie przestrzeni pomiędzy rusztami zapewnia to drożny przepływ powietrza pierwotnego.

 

wegiel kamienny orzech 

 

Opis

Korpus wodny kotła stanowi prostopadłościan o podwójnych ścianach, podzielony  przegrodami wodnymi i jest nierozbieralny. Komora spalania i powierzchnie grzewcze po stronie spalin są wykonane z blachy kotłowej. Drzwiczki służące do zasypywania paliwa do komory paleniskowej oraz do czyszczenia powierzchni ogrzewalnych są umieszczone w górnej frontowej części kotła. Wykonane są z blachy stalowej i wyposażone w ekran ogniowy zabezpieczający drzwiczki przed nadmiernym nagrzaniem. Drzwiczki są uszczelnione sznurem ogniotrwałym (bezazbestowym) i zaopatrzone w dźwignie zaciskowe ze specjalnymi  uchwytami chroniącymi użytkownika przed poparzeniem.

 

Otwory wyczystne wykonane są w płaszczu wodnym kotła i służą do czyszczenia kanałów konwekcyjnych kotła. Jeden otwór  wyczystnych  jest wykonany na stropie kotła w tylnej jego części a drugi w dolnej części bocznej kotła z prawej lub lewej strony (wg życzenia klienta). Pokrywy do zamykania otworów wyczystnych  są wykonane z blachy stalowej i posiadają ekran ogniowy zabezpieczający pokrywę przed nadmiernym nagrzaniem pokrywy. Pokrywy są uszczelnione sznurem ogniotrwałym (bezazbestowym) i dodatkowo pokrywa górna jest dokręcana śrubą z nakrętką skrzydełkową.

 

Zalety Kotła

 • Kocioł posiada przepustnice spalin, dzięki czemu użytkownik za pomocą dźwigni może zmieniać system pracy
 • Duża komora spalania
 • Duże drzwiczki zasypowe
 • Prosta obsługa, która sprowadza się jedynie do uzupełniania paliwa oraz okresowego czyszczenia kotła
 • Proces eksploatacji nie wymaga użycia energii elektrycznej – kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza
 • Poprzez zostawanie technologii gięcia oraz ciecia plazmą liczba spawów ograniczona jest do minimum
 • Mała emisja substancji szkodliwych  o czym świadczy uzyskanie certyfikatu 5 klasy i Ecodesign
 • Zastosowanie sprawdzonych  rozwiązań konstrukcyjnych
 • Proste i komfortowe czyszczenie
 • Możliwość podłączenia zbiornika c.w.u

Zamość, Lublin, Chełm, Rzeszów, Jarosław, Łaszczów, Tyszowce, Hrubieszów, Rogóźno, Krasnystaw, Kraśnik, Lubaczów, Cieszanów, Leżajsk, Biłgoraj, Lubelskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie, piecokuchnia, piecokuchnie, tomaszowskie, ciecie plazmą, toczenie, frezowanie, spawanie, transport międzynarodowy, kotły, piece, piece co, piece centralnego ogrzewania, kotły centralnego ogrzewania, kotły, producent pieców cp, producent kotłów co, kocioł centralnego ogrzewania, piec centralnego ogrzewania, piec grzewczy, kocioł grzewczy, piece tomaszów lubelski, kocioł centralnego ogrzewania, producenci pieców centralnego ogrzewania, batgaz, bat-gaz, adam bednarz, kotły co z podajnikiem, piece co z nadmuchem, kotły kuchenne, piece kuchenne, zakład ślusarki, akcesoria do kotłów, akcesoria do pieców, ogrzewanie domów, usługi ślusarskie, kotły z nadmuchem, wkłady kuchenne, piecokuchnie, kotły z podajnikiem,